Tylko u nas nietuzinkowe informacje.

włoska restauracja w Krakowie

0
Posted in Bez kategorii By admin

Wyjątkowa kuchnia włoska
Chcesz smacznie zjeść? Pośród szerokich alternatyw, które proponuje europejska sztuka kulinarna powinno się zwrócić uwagę na włoską kuchnię. Dlaczego? Otóż z tego powodu, że włoska kuchnia to bogactwo aromatów, kolorów i spora porcja zdrowia.

Typowe włoskie smaki

Polakom kuchnia włoska, łączy się prawie zawsze z pizzą i makaronem oraz ewentualnie z winem. Podczas gdy włoskie gotowanie to też takie smakołyki jak słodkie desery czy oliwki.

Podstawowe dania włoskie

Makarony to podstawa kuchni włoskiej. Włosi gotują pasty w kilkudziesięciu rodzajach. Praktycznie niełatwo wymyśleć składniki których nie da się dołączyć do makaronu. restaurants main market square krakow Owoce morza, dodatki mięsne i przeróżne warzywa, sprawiają, że makarony nie mogą się przejeść.

Kolejną typową potrawą jest pizza. Wprawdzie nie została ona wymyślona we Włoszech lecz ze starożytnej Grecji. Kojarzona jest jednakże jako włoskie danie. Dobra włoska pizza to niezbyt grube ciasto i mała ilość składników. Najprostsza wersja pizzy to pizza z sosem pomidorowym i serem. Prawdziwie włoska pizza to rozkosz podniebienia, ale również bomba kaloryczna. Nie jest to zatem potrawa dla tych, którzy chca być szczupli.

Włoskie potrawy to znacznie więcej niż jedynie pizza i makaron. To też canelloni, gnocchi, piada i liczne desery – takich jak tiramisu czy panettone. Odwiedzając włoską restaurację nie warto zapominać o winie czy o dojrzałych serach- ricotty, mozarelli oraz grana padano.
Zobacz film