Tylko u nas nietuzinkowe informacje.

Przygotowanie do porodu

0
Posted in zdrowie By admin

Coraz więcej pań, które rodziły swoje dzieci drogami natury przyznaje, że ma istotne komplikacje z mięśniami dna miednicy. W głównej mierze, są to komplikacje z nietrzymaniem moczu oraz ból w dole brzucha, jaki wynika z tego, że co poniektóre organy zmieniły trochę własne miejsce po porodzie.

Elektroda/sonda dopochwowa Periform

Do niedawna był to temat tabu oraz mało która z kobiet decydowała się mówić o własnych problemach po porodzie. Wielokrotnie wydawało im się, że jest to problem natury intymnej i nie chciały rozmawiać nawet ze swoim lekarzem. W tej chwili jednak lekarze ginekolodzy sami zawiadamiają o takiej możliwości przyszłe matki. Poza tym, również w trakcie zajęć w szkole rodzenia wolno dowiedzieć się dużo o tym, jakie mogą pojawić się efekty porodu.
Kłopotami z mięśniami dna miednicy pojawiają się również u kobiet, które rodziły poprzez zabieg cesarskiego cięcia. Przeważnie u nich pojawia się w następnej kolejności ból w dole brzucha oraz trudności ze współżyciem. Bez wątpienia, nie musi być to normą i niektóre mamy nie skarżą się na tego typu przypadłości, jednakowoż rozległy odsetek pacjentek zgłasza się po porodzie z takim problemem.
Najważniejszym krokiem jest fizjoterapia urologiczna, którą wolno podjąć bardzo błyskawicznie po porodzie. Im prędzej jest taka szansę, tym lepiej, bo ćwiczenia przynoszą wtenczas lepsze rezultaty. Podczas fizjoterapii, wykonuje się przeróżnego typu ćwiczenia, które mają wzmacniać mięśnie i sprawiać, że będą się one w trafny sposób kurczyły. Poza tym, wybitnie istotną kwestią są także ćwiczenia oddechowe, które trzeba w następnej kolejności jak najczęściej powtarzać. Na dodatek, pacjentki uczą się również, jak wygląda prawidłowa pozycja ciała, która powinna pojawić się w czasie czynności fizjologicznych.
Taka fizjoterapia po porodzie zalecana jest w szczególe damom, które miały więcej porodów. Mogą niemniej jednak z niej korzystać również panie, jakie rodziły dzieci po raz pierwszy, jeśli tylko pojawiają się u nich jakiekolwiek nieprawidłowości. Niektórzy lekarze uważają, że taka fizjoterapia ma być obowiązkowa po porodzie, tak jak w przypadku co niektórych zabiegów chirurgicznych podbrzusza. Niezwykle szybko zezwala ona wrócić do normy i czuć się porządnie. Dużo pacjentek deklaruje, że to naturalnie dzięki takim treningom są w końcu w stanie wyprostować się i wykonywać cięższe czynności, które do tej pory powodowały u nich nietrzymanie moczu bądź dolegliwości bólowe. Doktor może na fizjoterapię wypisać skierowanie. Jest też możliwość skierowania z takich zajęć oraz treningów odpłatnie, w ramach osobistej opieki rekonwalescencyjnej.