Tylko u nas nietuzinkowe informacje.

mięśnie kegla a orgazm pochwowy

0
Posted in zdrowie By admin

Od jakiegoś czasu dużo mówi się o tym, że praktycznie każda kobieta, niezależnie od wieku powinna ćwiczyć regularnie mięśnie Kegla. Są to silne mięśnie, jakich zadaniem jest utrzymanie na miejscu narządów wewnętrznych. To naturalnie dzięki nim, wolno urodzić dziecko z łatwością i mniejszym bólem, równocześnie nie ryzykując nacięcia krocza. Też po porodzie przydają się silne i wzmocnione mięśnie Kegla, bo to właśnie dzięki nim nie ma problemów z nietrzymaniem moczu.

mięśnie kegla ćwiczenia w ciąży

Z reguły mięśnie Kegla ćwiczą więc kobiety w ciąży oraz planujące ją. Jeżeli zostaną one poprawnie wzmocnione, o wiele łatwiej jest przejść przez oczywisty poród i jednocześnie nie odczuwać aż tak silnego bólu. Zdarza się, że do gabinetu fizjoterapeuty trafiają też panie, które rodziły dawno, jakkolwiek pojawiły się u nich trudności z nietrzymaniem moczu, zazwyczaj wysiłkowym, na skutek:
•    kichnięcia,
•    kaszlnięcia,
•    śmiechu,
•    podnoszenia ciężaru.
Mięśnie Kegla to inaczej mięśnie dna miednicy. Można je z łatwością zlokalizować w czasie próby wstrzymania strumienia moczu. W jaki sposób najprawidłowiej je ćwiczyć? Całe ćwiczenie polega wyłącznie na napinaniu mięśni i ich rozluźnianiu. Najprawidłowiej rozpocząć od pozycji leżącej, lecz z niekiedy wolno także trenować w innych pozycjach. Należy napinać mięśnie przez kilka sekund, a później rozluźniać je na dwa razy dłuższy czas.
Bardzo istotne jest to, by napinać jedynie mięśnie Kegla, a nie brzuch, lub pośladki. Przed skurczem trzeba wziąć głęboki wdech oraz pomału wypuszczać powietrze w czasie rozluźniania mięśni. Najodpowiedniej jest zastosować serię dziesięciu powtórzeń. Takich serii może się wykonywać około trzech w ciągu dnia. Poprawę można odnotować już nawet po sześciu tygodniach, jednakże należałoby ćwiczyć nadal, przynajmniej raz dziennie.
W aptekach oraz punktach sprzedaży można aktualnie kupić wyjątkowe kulki do ćwiczenia mięśni dna miednicy. Niezwykle wspomagają one cały proces oraz okazuje się, że przynoszą doskonałe wyniki. Z takimi kulkami też trenuje się na zasadzie kurczenia oraz relaksowania mięśni.
Damy, jakie regularnie ćwiczą, przyznają że przyniosło to efekt podczas porodu drogami natury i o wiele szybciej były one w stanie do siebie dojść. Poza tym, u takich pań z łatwością eliminuje się też kłopot nietrzymania moczu. Większość z nich wskazuje, że to właśnie dzięki sprawnym mięśniom Kegla mogą również czerpać lepszą przyjemność ze współżycia. Ma to też realny wpływ na odczucia erotyczne partnera. Takie ćwiczenia nie są wysiłkowe oraz nie absorbują wiele czasu, a wolno je wykonywać dosłownie wszędzie oraz o każdej porze. Środowisko z pewnością nawet się nie zorientuje.