Tylko u nas nietuzinkowe informacje.

Kraków gotuje się na wybory

0
Posted in Bez kategorii By admin

Najważniejszym spośród największych wyzwań w większości miast w naszym kraju jest stan dróg. Nasze województwa są nie zaadaptowane do tak wielkiego natężenia korków, jaki został zapoczątkowany poprzez wzrost liczby samochodów na naszych ulicach. Przez to właśnie jedną z najbardziej istotnych inwestycji które powinno rozpocząć prawie każda gmina jest zainwestowanie środków w transport i komunikację. Jezdnie i komunikacja miejska to najważniejszy obszar, który pozwoli polepszyć wygodę krakowian a także usprawni integralność gospodarki Krakowa.

Na tle okolicznych gmin, nowe projekty komunikacyjne jakie realizuje Kraków mocno się wybijają. Mieszkańcy w głosowaniu opowiedzieli się za metrem, ale zanim metro powstanie, w komunikację autobusową i tramwajową i drogi potrzeba włożyć sporo pieniędzy . Z ważniejszych inwestycji warto podkreślić:
w pełni elektryczną siatkę autobusową – jedyną w Polsce,
nowoczesne linie tramwajowe na Ruczaju,
w pełni rozwinięty dworzec PKP wraz z miejscem handlowym.
Poza tym, w planach Kraków przewiduje budowę przynajmniej kilkanaście nowych połączeń pomiędzy już wybudowanymi drogami i remonty istniejących połączeń tramwajowych oraz dróg dojazdowych.
Mieszkańcy remontów nie znoszą – utrudnienia w poruszaniu się i dotarciu do pracy przeszkadzają w codziennym życiu. Trzeba jednak mieć jasność tego, że bez napraw infrastruktura nie może być lepsza i aby mieszkało się wygodniej, trzeba wytrwałości.Prezydent Krakowa
Przekazywanie środków w rozwój transportu to nie jedynie nowe linie komunikacji, ale również doskonalszej odporności powierzchnia dróg, która będzie mocniejsza i wytrzymała. (jednym z przykładów może być odporna na ścieranie nawierzchnia drogi na skrzyżowaniu Zakopiańska – Brożka oraz na zewnętrznej jezdni Wadowickiej). Jasnym jest to, że, miasto wymaga jeszcze wielu remontów i inwestycji, by poruszało się po nim dobrze. Nie tylko samochodem, ale też autobusami. Ale da się zauważyć jasno, że całość jest na prostej drodze do tego, by Krakusom żyło się tu naprawdę wygodnie i przyjemnie.