Tylko u nas nietuzinkowe informacje.

hydrolat do glinki

0
Posted in uroda By admin

Preparatynaturalne – dobrodziejstwo hydrolatów

hydrolat do ciała

Kosmetyki naturalne, w tym hydrolaty, są ochoczo użytkowane, bo mało w nich chemicznych akcesoriów, konserwantów, barwników oraz wrogich substancji. Sprzyjają do bezpiecznej pielęgnacji, a składniki w nich zawarte łatwo wnikają w skórę i porządnie ją odżywiają.

hydrolat z lawendy

Czy warto wykorzystywać hydrolaty?
Hydrolaty to woda kwiatowa czy też roślinna, a właściwie produkt uboczny, jaki powstał w wyniku produkcji olejków eterycznych. Te kosmetyki naturalne wolno używać jako toniku do twarzy lub ewentualnie dodawać go do produkcji domowych środków pielęgnacji. Nadają się głównie dla skóry wrażliwej, bo hydrolat działa o dużo delikatniej od samych olejków eterycznych. Wyśmienicie łagodzi skórę po depilacji czy też gojeniu. Można nim rozcieńczyć szampon, lub dołączyć do płukanki do włosów w celu zintensyfikowania działania. O takie kosmetyki naturalne jak hydrolat można wzbogacić krem do twarzy używany na co dzień. Uprości to rozprowadzanie go na skórze oraz zapobiegnie zamykaniu porów. Używa się ich także do mieszania maseczek w proszku bądź też rozcieńczania peelingów.

Jakie są walory hydrolatów?
•    działanie łagodzące
•    działanie przeciwzapalnie
•    działanie antyoksydacyjne
•    działanie odnawiające

Są one niezwykle delikatne, można je stosować bezpośrednio na cerę, bez rozcieńczania. Hydrolaty należy dostosować wedle ukochanego zapachu czy też właściwości rośliny, z której powstały.

hydrolat borowinowy z lipą

Preparaty naturalne a środowisko
Osoby używające preparatów naturalnych troszczą się nie jedynie o własną cerę, lecz oraz o przyrodę. Tego rodzaju towary do pielęgnacji nie są testowane na zwierzakach a ich produkcja nie zagraża środowisku.